Start Artykuły Płocki Sokolnik odznaczony

Płocki sokolnik odznaczony

Miło nam zakomunikować, że za działania na rzecz sokolnictwa Medalem Św. Huberta, został odznaczony nasz kolega Piotr Adamiak. W uroczystości wręczania odznaczenia wzięli udział Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Prezydent Miasta Płocka Andrzej Nowakowski, Prezes Rady Okręgowej PZŁ i członek NRŁ Tadeusz Stokłosa Przewodniczący Zarządu Okręgowego PZŁ dr inż. Marek Zaborowski, oraz posłowie i przedstawiciele władz samorządowych.

Piotr Adamiak z Przewodniczącym Zarządu Okręgowego PZŁ dr. inż. Markiem Zaborowskim.

Medal Św. Huberta przyznawany jest za szczególne osiągnięcia w zakresie propagowania kultury i sztuki łowieckiej, a w szczególności za prace naukowe, dorobek literacki
i publicystyczny, osiągnięcia w sztuce o tematyce łowieckiej, osiągnięcia szkoleniowe, popularyzację wiedzy, tradycji i kultury łowieckiej.

Kol. Piotr Adamiak jest w Gnieździe Sokolników od 1983 roku. Pełne uprawnienia sokolnicze i członkostwo PZŁ uzyskał w roku 1993. Od tego roku stał się członkiem Koła Łowieckiego im. Czesława Sielickiego nr 6 ,,ZYS" we Włocławku, w którym od dwunastu lat pełni funkcję wiceprezesa. Od czternastu lat Kol. Piotr Adamiak, jest także członkiem Komisji Rewizyjnej Polskiego Klubu Sokolników. Kol. Piotr Adamiak posiada uprawnienia lektora PZŁ, specjalizacja - sokolnictwo. Za prace na rzecz Gniazda i sokolnictwa Kolega Piotr otrzymał brązowy i srebrny karnal. Kol. Piotr Adamiak jest autorem czterech prac naukowych o ptakach drapieżnych oraz kilkunastu artykułów m.in. w Przyrodzie Polskiej, Łowcu Warminsko-Mazurskim, Łowcu Świętokrzyskim, Myślistwie Ptaszym, czy Psach Myśliwskich. Jego książka pt.: ,,Ptaki drapieżne hodowla wolierowa" może stanowić dla wielu sokolników przyczynek do rozpoczęcia działań w celu uzyskania własnych sukcesów hodowlanych. Kol. Piotr Adamiak jest uznanym hodowcą rarogów górskich, których wyhodował już blisko pięćdziesiąt. W okresie ostatnich dwunastu lat Kol. Piotr Adamiak rozpoczął współpracę z kilkoma zielonymi szkołami. Bardzo ostrożne szacunki wskazują, iż w tym czasie zapoznał i przeszkolił w zakresie sokolnictwa ponad 10000 osób, głównie uczniów. Jako współzałożyciel i członek Stowarzyszenia na Rzecz Dzikich Zwierząt ,,Sokół" prowadził szkolenia o sokole wędrownym dla pracowników nadleśnictw z terenu trzech województw.

Piotr Adamiak z Prezydentem Miasta Płocka Andrzejem Nowakowskim

Nie sposób jest wymienić wszystkich działań prowadzonych przez Kolegę Piotra na rzecz sokolnictwa i ochrony ptaków drapieżnych, ale serdecznie zachęcamy go do dalszej wytężonej pracy. Na koniec chcieliśmy nadmienić, że Medal Św. Huberta otrzymali w ubiegłych latach, także dwaj nasi Sokolniczy tj. Kolega Grzegorz Wiśniewski i Kolega Henryk Mąka, którym z całego serca życzymy dalszych sukcesów.

 

Z sokolniczym pozdrowieniem Chwal Ćwik

Zarząd Koła Łowieckiego ,,ZYS"

 
 

Piotr Adamiak

Licznik odwiedzin

Dziś4
Tydzień4
Miesiąc156
Od początku24265

www.puhua.net www.darongshu.cn www.fullwa.com www.poptunnel.com