Start Artykuły Ptaki drapieżne lista 11.2010

Ptaki drapieżne lista 11.2010

LP.

NAZWA ŁACIŃSKA

NAZWA ANGIELSKA

NAZWA POLSKA

WYSTĘPOWANIE

ORDER: FALCONIFORMES SZPONIASTE

FAMILY: CATHARTIDAE KONDOROWATE

1.

Cathartes aura

Turkey Vulture

Sępnik różowogłowy

Ameryka Północna i Południowa

2.

Cathartes burrovianus

Lesser Yellow-headed Vulture

Sępnik pstrogłowy

Ameryka Północna i Południowa

3.

Cathartes melambrotus

Greater Yellow-headed Vulture

Sępnik żółtogłowy

Ameryka Południowa

4.

Coragyps atratus

Black Vulture

Sępnik czarny

Ameryka Północna i Południowa

5.

Sarcoramphus papa

King Vulture

Kondor królewski

Ameryka Północna i Południowa

6.

Gymnogyps californianus

California Condor

Kondor kalifornijski

Ameryka Północna

7.

Vultur gryphus

Andean Condor

Kondor wielki

Ameryka Południowa

ORDER: FALCONIFORMES SZPONIASTE

SUBORDER: ACCIPITRES JASTRZĘBIOWCE

FAMILY: PANDIONIDAE RYBOŁOWY

8.

Pandion haliaetus

Osprey

Rybołów

Gatunek kosmopolityczny

ORDER: FALCONIFORMES SZPONIASTE

SUBORDER: ACCIPITRES JASTRZĘBIOWCE

FAMILY: ACCIPITRIDAE JASTRZĘBIOWATE

9.

Aviceda cuculoides

African Cuckoo Falcon

Czubak afrykański

Afryka

10.

Aviceda madagascariensis

Madagascar Cuckoo Falcon

Czubak madagaskarski

Madagaskar

11.

Aviceda jerdoni

Jerdons Baza

Czubak brunatny

Azja

12.

Aviceda subcristata

Crested Baza

Czubak australijski

Australia

13.

Aviceda leuphotes

Black Baza

Czubak czarny

Azja

 

14.

Leptodon cayanensis

Gray-headed (Cayenne)Kite

Leptodon szarogłowy

Ameryka Północna i Południowa

15.

Leptodon forbesi

White-collared Kite

Leptodon białogłowy

Ameryka Południowa

16.

Chondrohierax uncinatus *(2)

Hook-billed Kite

Hakodziób

Ameryka Południowa i środkowa

17.

Henicopernis longicauda

Long-tailed Honey-Buzzard

Pszczołojad długosterny

Azja (wyspy)

18.

Henicopernis infuscatus

Black

Honey-Buzzard

Pszczołojad ciemny

Europa (Wielka Brytania)

19.

Pernis apivorus

Honey-Buzzard

Trzmielojad (zwyczajny)

Europa, Azja, Indonezja

20.

Pernis ptilorhyncus *(6)

Javan Honey-Buzzard

Trzmielojad czubaty

Jawa

21.

Pernis celebensis

Barred

Honey-Buzzard

Trzmielojad prążkowany

Wyspa Celebes i Filipiny

 

 

22.

Lophoictinia isuara

Square-tailed Kite

Kanialec czubaty

Australia z wyłączeniem Tasmanii

23.

Hamirostra melanosternon

Black-breasted Buzzard Kite

Kanialec ogorzały

Australia

24.

Elanoides forficatus

Swallow-tailed Kite

Jaskólak

Ameryka Północna i Południowa

 

 

25.

Macheiramphus alcinus

Bat Hawk

Gackożer

Afryka, Malaje, Sumatra, Borneo, Nowa Gwinea

26.

Gampsonyx swainsonii

Pearl Kite

Jaszczurnik

Ameryka Południowa I środkowa

27.

Elanus caeruleus *(2)

Black-shouldered Kite

Kaniuk (zwyczajny)

Afryka, Azja

 

 

 

28.

Elanus axillaris

Australian Black- shouldered Kite

Kaniuk australijski

Australia bez Tasmanii

29.

Elanus leucurus

White-tailed Kite

Kaniuk amerykański

Ameryka Północna i Południowa

30.

Elanus scriptus

Letter-winged Kite

Kaniuk stepowy

Australia

31.

Chelictinia riocourii

African Swallow-tailed Kite

Kaniuk długosterny

Afryka

 

 

 

32.

Rostrhamus sociabilis

Snail (Everglade) Kite

Ślimakojad czerwonooki

Ameryka Północna i Południowa, Kuba

33.

Rostrhamus hamatus

Slender-billed Kite

Ślimakojad żółtooki

Ameryka Południowa

34.

Harpagus bidentatus

Double-toothed Kite

Cykadojad rdzawopierśny

Ameryka Południowa i środkowa, Trynidad

35.

Harpagus diodon

Rufous-thighed Kite

Cykadojad białopierśny

Ameryka Południowa

36.

Ictinia mississippiensis

Mississippi Kite

Cykadojad jasnogłowy

Ameryka Północna i Południowa

 

37.

Ictinia plumbea

Plumbeous Kite

Cykadojad szary

Ameryka Południowa i środkowa

38.

Milvus milvus *(2)

Red Kite

Kania ruda

Europa, Azja, Afryka, Wyspy Kanaryjskie

39.

Milvus migrans *(3)

Black Kite

Kania czarna

Afryka, Europa, Azja, Australia

40.

Haliastur sphenurus

Whisttling Kite

Kania złotawa

Australia, Nowa Kaledonia, Nowa Gwinea

 

 

 

41.

Haliastur indus

Brahminy Kite

Kania bramińska

Azja, Nowa Gwinea, Wyspy Salomona, Australia

42.

Haliaeetus leucogaster

White-bellied Sea Eagle

Bielik białobrzuchy

Australia, Azja

43.

Haliaeetus sanfordi

Sanfords Sea Eagle

Bielik melanezyjski

Wyspy Salomona

 

44.

Haliaeetus wocifer

African Fish Eagle

Bielik afrykański

Afryka

45.

Haliaeetus vociferoides

Madagaskar Fish Eagle

Bielik madagaskarski

Madagaskar

46.

Haliaeetus leucoryphus

Pallas Sea Eagle

Bielik wschodni

Azja

47.

Haliaeetus albicilla

White-tailed Eagle

Bielik

Europa, Azja

48.

Haliaeetus leucocephalus

Bald Eagle

Bielik amerykański

Ameryka Północna

 

 

49.

Haliaeetus pelagicus

Stellers Sea Eagle

Bielik olbrzymi

Azja

50.

Ichthyophaga humilis

Lesser Fishing Eagle

Rybożer brunatny

Azja

51.

Ichthyophaga ichthyaetus

Grey-headed Fishing Eagle

Rybożer białosterny

Azja

52.

Gypohierax angolensis

Palm Nut Vulture

Palmojad

Afryka

 

 

53.

Gypaetus barbatus

Bearded Vulture

Orłosęp

Europa, Azja, Afryka

54.

Neophron percnopterus

Egyptian Vulture

Ścierwnik (zwyczajny)

Europa, Azja, Afryka

55.

Necrosyrtes monachus

Hooded Vulture

Ścierwnik brunatny

Afryka

56.

Gyps africanus

African White-backed Vulture

Sęp afrykański

Afryka

57.

Gyps bengalensis

Indian White-backed Vulture

Sęp bengalski

Azja

58.

Gyps indicus *(2)

Long-billed Vulture

Sęp indyjski

 

Azja

59.

Gyps rueppellii

Ruppells Griffon

Sęp plamisty

Afryka

60.

Gyps himalayensis

Himalayan Griffon

Sęp himalajski

Azja

61.

Gyps fulvus

Griffon Vulture

Sęp płowy

Europa, Azja, Afryka

 

62.

Gyps coprotheres

Cape Vulture

Sęp przylądkowy

Afryka

63.

Aegypius monachus

Cinereous Vulture

Sęp kasztanowaty

Azja

64.

Torgos tracheliotus

Lappet-faced Vulture

Sęp uszaty

Afryka

65.

Trigonoceps occipitalis

White-headed Vulture

Sęp białogłowy

Afryka

66.

Sarcogyps calvus

Indian Black Vulture

Sęp łysy

Azja

67.

Circaetus gallicus

Short-toed Eagle

Gadożer

Europa, Azja, Afryka

68.

Circaetus beaudouini

Beaudouins Snake Eagle

Gadożer prążkowany

Afryka

69.

Circaetus pectoralis

Black-chested Snake Eagle

Gadożer białobrzuchy

Afryka

70.

Circaetus cinereus

Brown Harrier Eagle

Gadożer brunatny

Afryka

 

 

71.

Circaetus fasciolatus

Southern Banded Snake Eagle

Gadożer krótkoskrzydły

Afryka

72.

Circaetus cinerascens

Smaller Banded Snake Eagle

Gadożer białopręgi

Afryka

73.

Terathopius ecaudatus

Bateleur

Kuglarz

Afryka

74.

Spilornis cheela *(7)

Crested Serpent Eagle

Wężojad czubaty

Azja, Malezja, Indonezja, Filipiny

75.

Spilornis klossi

Nicobar Serpent Eagle

Wężojad nikobarski

Wyspy Wielkiego Nikobara

76.

Spilornis kinabaluensis

Mountain Serpent Eagle

Wężojad górski

Borneo

77.

Spilornis rufipectus

Celebes Serpent Eagle

Wężojad celebeski

Celebes i Wyspy Sula

78.

Spilornis holospilus

Philippine Serpent Eagle

Wężojad filipiński

Filipiny

79.

Spilornis elgini

Andaman Serpent Eagle

Wężojad andamański

Wyspy Andamańskie

 

80.

Dryotriorchis spectabilis

Congo Serpent Eagle

Wężojad kongijski

Afryka

81.

Eutriorchis astur

Madagaskar Serpent Eagle

Pręgoczub

Madagaskar

82.

Circus aeruginosus

Marsh Harrier

Błotniak stawowy

Europa, Azja, Afryka, Australia

 

 

83.

Circus ranivorus

African Marsh Harrier

Błotniak afrykański

Afryka

84.

Circus spilonotus *(2)

Eastern Marsh Harrier

Błotniak wschodni

Azja

85.

Circus approximans

Swamp Harrier

Błotniak moczarowy

Australia, Nowa Zelandia, Fidżi, Nowa Kaledonia,Vanuatu

86.

Circus maillardi *(2)

Reunion Harrier

Błotniak malgaski

Wyspa Reunion

 

 

87.

Circus buffoni

Long-winged Harrier

Błotniak długoskrzydły

Ameryka Południowa, Trynidad

88.

Circus assimilis

Spotted Harrier

Błotniak plamisty

Australia, Celebes, Timor, Taliabu i Wyspy Sumba

89.

Circus maurus

Black Harrier

Błotniak czarny

Afryka

90.

Circus cyaneus *(2)

Northern Harrier

Błotniak zbożowy

Europa, Azja, Afryka, Ameryka Północna

91.

Circus cinereus

Cinereous Harrier

Błotniak prążkowany

Ameryka Południowa, Falklandy

92.

Circus macrourus

Pallid Harrier

Błotniak stepowy

Europa, Azja, Afryka

93.

Circus melanoleucos

Pied Harrier

Błotniak czarnogłowy

Azja, Wyspy Sula

 

 

 

94.

Circus pygargus

Montagu`s harrier

Błotniak łąkowy

Europa, Azja, Afryka, Wyspy Andamańskie

95.

Polyboroides typus

African Harrier Hawk

Owadożer palmowy

Afryka

96.

Polyboroides radiatus

Madagascar Harrier Hawk

Owadożer madagaskarski

Madagaskar

97.

Kaupifalco monogrammicus

Lizard Buzzard

Owadożer mały

Afryka

98.

Melierax metabates

Dark Chanting Goshawk

Jastrzębiak ciemny

Afryka

99.

Melierax poliopterus

Eastern Chanting-Goshawk

Jastrzębiak popielaty

Afryka

100.

Melierax canorus

Pale Chanting Goshawk

Jastrzębiak jasny

Afryka

101.

Melierax gabar

Gabar Goshawk

Jastrzębiak mały

Afryka

102.

Accipiter poliogaster

Gray-bellied Goshawk

Krogulec siwobrzuchy

Ameryka Południowa

103.

Accipiter trivirgatus

Crested Goshawk

Krogulec czubaty

Azja, Filipiny, Indonezja, Borneo

104.

Accipiter griseiceps

Celebes Crested Goshawk

Krogulec plamisty

Celebes i inne wyspy

105.

Accipiter toussenelii

Red-chested Goshawk

Krogulec białobrody

Afryka

106.

Accipiter tachiro

African Goshawk

Krogulec trzypręgowy

Afryka

 

 

107.

Accipiter castanilius

Chestnat-bellied Sparrow Hawk

Krogulec rdzawoboczny

Afryka

108.

Accipiter badius *(2)

Shikra

Krogulec mały

Azja,Indochiny, Afryka

109.

Accipiter butleri

Nicobar Shikra

Krogulec nikobarski

Wyspy Nicobar

110.

Accipiter brevipes

Levant Sparrow Hawk

Krogulec krótkonogi

Europa, Azja, Afryka

 

111.

Accipiter soloensis

Chinese Goshawk

Krogulec chiński

Azja, Filipiny, Celebes, Wyspy Sundas, Moluki

 

112.

Accipiter francesii

Frances Sparrow Hawk

Krogulec malgaski

Madagaskar. Wyspy Komory

113.

Accipiter trinotatus

Spot-tailed Accipiter

Krogulec plamosterny

Celebes i inne wyspy

 

114.

Accipiter novaehollandiae *(3)

White Goshawk

Krogulec australijski

Australia, Tasmania, Nowa Gwinea, Ceram, Wyspy Salomona

115.

Accipiter fasciatus *(2)

Australian Goshawk

Krogulec brunatny

Australia, Tasmania, Nowa Gwinea

116.

Accipiter melanochlamys

Black-mantled Goshawk

Krogulec czarnogrzbiety

Nowa Gwinea

 

 

 

117.

Accipiter albogularis

Pied Goshawk

Krogulec białobrzuchy

Wyspy Salomona, Wyspy Santa Cruz, Wyspa Feni

118.

Accipiter haplochrous

New Caledonia Sparrow Hawk

Krogulec czarnogardły

Nowa Kaledonia

119.

Accipiter rufitorques

Fiji Goshawk

Krogulec rdzawoszyi

Wyspy Fidżi

 

 

120.

Accipiter henicogrammus

Grays Goshawk

Krogulec molucki

Wyspy Batjan, Halmahera i Morotai (Moluki)

121.

Accipiter luteoschistaceus

Blue and Grey Sparrow Hawk

Krogulec białogardły

Archpelag Bismarca

122.

Accipiter imitator

Imitator Sparrow Hawk

Krogulec żałobny

Wyspy Salomona

123.

Accipiter poliocephalus

New Guinea Gray-headed Goshawk

Krogulec nowogwinejski

Nowa Gwinea i inne wyspy

 

 

 

124.

Accipiter princeps

New Britain Gray-headed Goshawk

Krogulec szarobiały

Papua, Nowa Gwinea

125.

Accipiter superciliosus

Tiny Sparrow Hawk

Krogulec drobny

Ameryka Południowa i środkowa

 

126.

Accipiter collaris

Semicollared Hawk

Krogulec kryzowany

Ameryka Południowa

127.

Accipiter erythropus

Red-thighed Sparrow Hawk

Krogulec tropikalny

Afryka

128.

Accipiter minullus

African Little Sparrow Hawk

Krogulec skromny

Afryka

129.

Accipiter gularis

Japanese Sparrow Hawk

Krogulec japoński

Azja, Malaje, Indochiny, Filipiny

130.

Accipiter virgatus

Besra

Sparrow Hawk

Krogulec orientalny

Azja, Filipiny, Wyspy Wielkiego Sundas

131.

Accipiter nanus

Celebes

Sparrow Hawk

Krogulec rdzawopierśny

Celebes

132.

Accipiter erythrauchen

Moluccan Sparrow Hawk

Krogulec rdzawy

Moluki

133.

Accipiter cirrocephalus

Collered Sparrow Hawk

Krogulec obrożny

Australia, Tasmania, Nowa Gwinea

 

134.

Accipiter brachyurus

New Britain Sparrow Hawk

Krogulec trójbarwny

Papua, Nowa Gwinea, Wyspa Nowej Brytanii i Irlandii

135.

Accipiter rhodogaster

Vinous-breasted Sparrow Hawk

Krogulec różany

Celebes i inne wyspy

136.

Accipiter madagascariensis

Madagascar Sparrow Hawk

Krogulec prążkowany

Madagaskar

137.

Accipiter ovampensis

Ovampo Sparrow Hawk

Krogulec szary

Afryka

138.

Accipiter nisus

European Sparrow Hawk

Krogulec

Europa, Azja, Afryka

 

 

 

139.

Accipiter rufiventris

Rufous-breasted Sparrow Hawk

Krogulec rudobrzuchy

Afryka

140.

Accipiter striatus

Sharp-shinned Hawk

Krogulec zmienny

Ameryka Północna i Południowa, Azja

141.

Accipiter chionogaster

Krogulec gwatemalski

White-breasted Hawk

Ameryka środkowa

142.

Accipiter ventralis

Krogulec 1andyjski

Plain-breasted Hawk

Ameryka Południowa

143.

Accipiter erythronemius

Krogulec brazylijski

Rufous-thighed hawk

Ameryka Południowa

144.

Accipiter cooperii

Coopers Hawk

Krogulec czarnołbisty

Ameryka Północna i środkowa

145.

Accipiter gundlachi

Gundlachs Hawk

Krogulec kubański

Kuba

146.

Accipiter bicolor *(2)

Bicolored Sparrow Hawk

Krogulec dwubarwny

Ameryka Północna i środkowa

147.

Accipiter chilensis

Chilean Hawk

Krogulec chilijski

Ameryka Południowa

148.

Accipiter melanoleucus

Black

Jastrząb czarno-biały

Afryka

 

 

149.

Accipiter henstii

Hensts Goshawk

Jastrząb brunatny

Madagaskar

150.

Accipiter gentilis *(2)

Northern Goshawk

Jastrząb (zwyczajny)

Europa, Azja, Afryka, Ameryka Północna

151.

Accipiter meyerianus

Meyers Goshawk

Jastrząb papuaski

Moluki, Wyspy Salomona

152.

Erythrotriorchis burgersi

Chestnut-shouldered Goshawk

Jastrząb kasztanowaty

Australia

153.

Erythrotriorchis radiatus

Red Goshawk

Jastrząb kreskowany

Australia

154.

Megatriorchis doriae

Dorias Goshawk

Jastrząb wielki

Nowa Gwinea, Wyspa Batanta

 

155.

Urotriorchis macrourus

African Long-tailed Hawk

Jastrząb długosterny

Afryka

156.

Butastur rufipennis

Grasshopper Buzzard

Myszołap rdzawoskrzydły

Afryka

157.

Butastur teesa

White-eyed Buzzard

Myszołap białooki

Azja

158.

Butastur liventer

Rufous-winged Buzzard Eagle

Myszołap białobrzuchy

Afryka

159.

Butastur indicus

Grey-faced Buzzard Eagle

Myszołap białobrewy

Azja, Japonia,Malezja, wyspy południowo-zachodniego Pacyfiku

160.

Geranospiza caerulescens *(3)

Crane Hawk

Jastrzębiec

Ameryka Północna i Południowa

161.

Leucopternis plumbea

Plumbeous Hawk

Białostrząb szary

Ameryka Południowa

162.

Leucopternis schistacea

Slate-colored Hawk

Białostrząb śniady

Ameryka Południowa

163.

Leucopternis princeps

Barred Hawk

Białostrząb ciemny

Ameryka Południowa i środkowa

164.

Leucopternis melanops

Black-faced Hawk

Białostrząb okularowy

Ameryka Południowa

 

165.

Leucopternis kuhli

White-browed Hawk

Białostrząb białobrewy

Ameryka Południowa

166.

Leucopternis lacernulata

White-necked Hawk

Białostrząb białogłowy

Ameryka Południowa

167.

Leucopternis semiplumbea

Semiplumbeous Hawk

Białostrząb panamski

Ameryka Południowa i środkowa

168.

Leucopternis albicollis

White Hawk

Białostrząb duży

Ameryka Południowa i środkowa

169.

Leucopternis occidentalis

Grey-backed Hawk

Białostrząb szarogłowy

Ameryka Południowa

170.

Leucopternis polionota

Mantled Hawk

Białostrząb płaszczowy

Ameryka Południowa

171.

Buteogallus aequinoctialis

Rufous Crab Hawk

Czarnostrząb rdzawoskrzydły

Ameryka Południowa

172.

Buteogallus anthracinus *(2)

Common Black Hawk

Czarnostrząb

Ameryka Północna i Południowa, Azja

 

173.

Buteogallus subtilis

Mangrove black hawk

Czarnostrząb namorzynowy

Ameryka Południowa i środkowa

174.

Buteogallus urubitinga

Great Black Hawk

Urubitinga

Ameryka Południowa i środkowa, Trynidad, Tobago

175.

Buteogallus meridionalis

Savannah Hawk

Czarnostrząb rdzawy

Ameryka Południowa

176.

Parabuteo unicinctus

Bay-winged (Harris) Hawk

Myszołowiec

Ameryka Północna i Południowa

177.

Busarellus nigricollis

Black-collared Hawk

Tarczownik

Ameryka Południowa i środkowa

178.

Geranoaetus melanoleucus

Black-chested Buzzard-Eagle

Aguja

Ameryka Południowa

179.

Harpyhaliaetus solitarius

Solitary Eagle

Harpijnik ciemny

Ameryka Południowa i środkowa

180.

Harpyhaliaetus coronatus

Crowned Eagle

Harpijnik szary

Ameryka Południowa

181.

Buteo nitidus *(2)

Gray Hawk

Myszołowik

Ameryka Północna i Południowa

182.

Buteo magnirostris

Roadside Hawk

Myszołów krzykliwy

Ameryka Południowa i środkowa

183.

Buteo lineatus

Red-shouldered Hawk

Myszołów rdzawoskrzydły

Ameryka Północna

 

 

184.

Buteo ridgwayi

Ridgways Hawk

Myszołów siwogłowy

Wyspa Hispaniola i sąsiednie wyspy

 

185.

Buteo platypterus

Broad-winged Hawk

Myszołów szerokoskrzydły

Ameryka Północna i Południowa

186.

Buteo leucorrhous

Rufous-thighed Hawk

Myszołów białorzytny

Ameryka Południowa

187.

Buteo brachyurus

Short-tailed Hawk

Myszołów krótkosterny

Ameryka Północna i Południowa

188.

Buteo albigula

White-throated Hawk

Myszołów białogardły

Ameryka Południowa

189.

Buteo swainsoni

Swainsons Hawk

Myszołów preriowy

Ameryka Północna i Południowa

190.

Buteo albicaudatus

White-tailed Hawk

Myszołów białosterny

Ameryka Północna i Południowa, Curacao, Trinidad, Aruba

191.

Buteo galapagoensis

Galapagos Hawk

Myszołów galapagoski

Wyspy Galapagos

 

192.

Buteo polyosoma *(2)

Red-backed Hawk

Myszołów rdzawogrzbiety

Ameryka Południowa, Falklandy, Wyspy Mas Afuera

193.

Buteo peocilochrous

Variable (Gurneys) Hawk

Myszołów andyjski

Ameryka Południowa

 

 

 

194.

Buteo albonotatus

Zone-tailed Hawk

Myszołów czarny

Ameryka Północna i Południowa, Trinidad

195.

Buteo solitarius

Hawaiian Hawk

Myszołów hawajski

Hawaje

196.

Buteo jamaicensis *(2)

Red-tailed Hawk

Myszołów rdzawosterny

Ameryka Północna, Azja

197.

Buteo ventralis

Rufous-tailed Hawk

Myszołów patagoński

Ameryka Południowa

198.

Buteo buteo *(4)

Common Buzzard

Myszołów (zwyczajny)

Europa, Azja

 

199.

Buteo oreophilus

African Mountain Buzzard

Myszołów górski

Afryka

200.

Buteo brachypterus

Madagascar Buzzard

Myszołów madagaskarski

Madagaskar

201.

Buteo lagopus

Rough-leeged Hawk

Myszołów włochaty

Ameryka Północna, Europa, Azja

 

202.

Buteo rufinus

Long-legged Buzzard

Myszołów kurhannik

Europa, Azja, Afryka

203.

Buteo hemilasius

Upland Buzzard

Myszołów mongolski

Azja

204.

Buteo regalis

Ferruginous Hawk

Myszołów królewski

Ameryka Północna

205.

Buteo auguralis

African Red-tailed Buzzard

Myszołów plamisty

Afryka

206.

Buteo augur

Augur Buzzard

Myszołów białobrzuchy

Afryka

207.

Buteo archeri

Archers Buzzard

Myszołów somalijski

Afryka

208.

Buteo rufofuscus

Augur Buzzard

Myszołów przylądkowy

Afryka

209.

Morphnus guianensis

Guiana Crested Eagle

Harpia gujańska

Ameryka Południowa

210.

Harpia Harpyja

Harpy Eagle

Harpia wielka

Ameryka Południowa i środkowa

211.

Harpy novaeguineae

New Guinea Harpy Eagle

Harpia papuaska

Nowa Gwinea

212.

Pithecophaga jefferyi

Phillipine Eagle

Małpożer

Filipiny

213.

Ictinaetus malayensis

Indian Black Eagle

Orlik malajski

Azja, Malaje, Celebes, Moluki

214.

Aquila pomarina

Lesser Spooted Eagle

Orlik krzykliwy

Europa, Azja, Afryka,

215.

Aquila clanga

Greater Spooted Eagle

Orlik grubodzioby

Europa, Azja, Afryka

216.

Aquila rapax *(2)

Tawny Eagle

Orzeł sawannowy

Afryka

217.

Aquila nipalensis *(2)

Steppe Eagle

Orzeł stepowy

Europa, Azja

218.

Aquila adalberti

Spanish Imperial Eagle

Orzeł iberyjski

 

Europa, Afryka

 

219.

Aquila heliaca

Imperial Eagle

Orzeł cesarski

Europa, Azja, Afryka, Indochiny

220.

Aquila wahlbergi

Wahlbergs

Orzeł afrykański

Afryka

 

 

221.

Aquila gurneyi

Gurneys Eagle

Orzeł molucki

Nowa Gwinea, Arus, Japonia, Papua, Moluki

222.

Aquila chrysaetos

Golden Eagle

Orzeł przedni

Europa, Azja, Afryka, Ameryka Północna

223.

Aquila audax

Wedge-tailed Eagle

Orzeł australijski

Australia, Tasmania

224.

Aquila verreauxii

Verreauxs (Black) Eagle

Orzeł czarny

Afryka

 

225.

Hieraaetus fasciatus

Bonellis Eagle

Orzełek południowy

Azja, Afryka

226.

Hieraaetus spilogaster

African Hawk-Eagle

Orzełek afrykański

Afryka

 

227.

Hieraaetus pennatus

Booted Eagle

Orzełek (zwyczajny)

Europa, Azja, Afryka

228.

Hieraaetus morphnoides

Little Eagle

Orzełek australijski

Nowa Gwinea, Australia

 

229.

Hieraaetus ayresii

Ayres Hawk-Eagle

Orzełek plamisty

Afryka

230.

Hieraaetus kienerii

Chestnut-bellied Hawk-Eagle

Orzełek rdzawobrzuchy

Azja, Sri Lanka, Celebes

231.

Polemaetus bellicosus

Martial Eagle

Wojownik zbrojny

Afryka

232.

Spizastur melanoleucus

Black-and-white Hawk-Eagle

Wojownik białogłowy

Ameryka Południowa i środkowa

233.

Lophaetus occipitalis

Lon- crested Eagle

Wojownik długoczuby

Afryka

234.

Spizaetus africanus

Cassins Hawk-Eagle

Wojownik białobrzuchy

Afryka

235.

Spizaetus cirrhatus *(3)

Changeable Hawk-Eagle

Wojownik indyjski

Azja

 

236.

Spizaetus nipalensis

Mountain Hawk-Eagle

Wojownik górski

Azja,Japonia, Sri Lanka

 

237.

Spizaetus alboniger

Blyths

Hawk-Eagle

Wojownik żałobny

Malaje, Sumatra, Borneo

238.

Spizaetus bartelsi

Jawa

Hawk-Eagle

Wojownik jawajski

Jawa

239.

Spizaetus lanceolatus

Celebes

Hawk-Eagle

Wojownik krótkoczuby

Celebes i sąsiednie wyspy

240.

Spizaetus philippensis

Philippine Hawk-Eagle

Wojownik filipiński

Filipiny

241.

Spizaetus nanus

Wallaces

Hawk-Eagle

Wojownik mały

Malaje, Sumatra, Borneo

242.

Spizaetus tyrannus

Black

Hawk-Eagle

Wojownik czarny

Ameryka Południowa i środkowa

243.

Spizaetus ornatus

Ornate

Hawk-Eagle

Wojownik ozdobny

Ameryka Południowa i środkowa, trynidad, Tobago

244.

Stephanoaetus coronatus

Crowned Eagle

Wojownik wspaniały

Afryka

245.

Oroaetus isidori

Isidors Eagle

Andownik

Ameryka Południowa

ORDER: FALCONIFORMES SZPONIASTE

FAMILY: SAGITTARIIDAE SEKRETARZE

246.

Sagittarius serpentarius

Secretary Bird

Sekretarz

Afryka

ORDER: FALCONIFORMES SZPONIASTE

SUBORDER: FALCONES SOKOŁOWCE

FAMILY: FALCONIDAE SOKOŁOWATE

Subfamily: Polyborinae Karakary

247.

Daptrius ater

Yellow-throated Caracara

Karakara czarna

Ameryka Południowa

248.

Daptrius americanus

Red-throated Caracara

Karakara białobrzucha

Ameryka Południowa

249.

Phalcoboenus carunculatus

Carunculated Caracara

Karakara kreskowana

Ameryka Południowa

250.

Phalcoboenus megalopterus

Mountain Caracara

Karakara andyjska

Ameryka Południowa

 

251.

Phalcoboenus albogularis

White- throated Caracara

Karakara patagońska

Ameryka Południowa

252.

Phalcoboenus australis

Striated (Forsters) Caracara

Karakara falklandzka

Falklandy

253.

Polyborus plancus *(3)

Crested (Common) Caracara

Karakara czarnobrzucha

Ameryka Północna, Kuba, Falklandy

254.

Milvago chimachima

Yellow-headed Caracara

Trębacz jasnogłowy

Ameryka Południowa

255.

Milvago chimango

Chimango Caracara

Trębacz brązowy

Ameryka południowa

256.

Herpetotheres cachinnans

Laughing Falcon

Trębacz chichotliwy

Ameryka Południowa

257.

Micrastur ruficollis

Barred Forest Falcon

Trębacz prążkowany

Ameryka Południowa i środkowa

258.

Micrastur plumbeus

Plumbeous Forest Falcon

Trębacz szrogardły

Ameryka Południowa

259.

Micrastur gilvicollis

Lined Forest Falcon

Trębacz popielaty

Ameryka Południowa

260.

Micrastur mirandollei

Slaty-backed Forest Falcon

Trębacz białobrzuchy

Ameryka Południowa

261.

Micrastur semitorquatus

Collared Forest Falcon

Trębacz zmienny

Ameryka Południowa i środkowa

262.

Micrastur buckleyi

Buckleys Forest Falcon

Trębacz obrożny

Ameryka Południowa

Subfamily: Falconinae Sokoły

263.

Spiziapteryx circumcinctus

Spot-winged Falconet

Sokolik plamisty

Ameryka Południowa

264.

Polihierax semitorquatus

African Pygmy Falcon

Sokolik czerwonooki

Afryka

265.

Polihierax insignis

White-rumped (Fieldens) Falconet

Sokolik żółtooki

Azja

266.

Microhierax caerulescens

Red-legged Falconet

Sokolik rudogardły

Azja

267.

Microhierax fringillarius

Black- legged Falconet

Sokolik rdzawobrzuchy

Tenaserim, Malaje, Sumatra, Borneo, Jawa, Bali

268.

Microhierax latifrons

Bornean Falconet

Sokolik białoczelny

Borneo

269.

Microhierax erythrogenys

Phillippine Falconet

Sokolik białobrzuchy

Filipiny

270.

Microhierax melanoleucus

Pied Falconet

Sokolik srokaty

Azja

271.

Falco naumanni

Lesser Kestrel

Pustułeczka

Azja, Afryka

272.

Falco tinnunculus

Euroasian (Common) Kestrel

Pustułka

Europa, Azja, Afryka, Kanary, Azory

273.

Falco newtoni

Madagascar Kestrel

Pustułka malgaska

Madagaskar

274.

Falco punctatus

Mauritius Kestrel

Pustułka maskareńska

Mauritius

275.

Falco araea

Seychelles Kestrel

Pustułka seszelska

Seszele

 

 

276.

Falco moluccensis

Moluccan Kestrel

Pustułka plamista

Jawa, Timor, Celebes, Moluki

277.

Falco cenchroides

Nankeen (Australian) Kestrel

Pustułka australijska

Australia, Nowa Gwinea, Jawa, Lesser Sundas

278.

Falco sparverius

American Kestrel

Pustułka amerykańska

Ameryka Północna

279.

Falco rupicoloides

Greater (White-eyed) Kestrel

Pustułka stepowa

Afryka

280.

Falco alopex

Fox Kestrel

Pustułka rdzawa

Afryka

 

 

281.

Falco ardosiaceus

Gray Kestrel

Pustułka ciemna

Afryka

 

 

282.

Falco dickinsoni

Dickinsons Kestrel

Pustułka białorzytna

Afryka

283.

Falco zoniventris

Madagascar Banded Kestrel

Pustułka prążkowana

Madagaskar

284.

Falco chicquera

Red-headed Falcon

Kobczyk rudogłowy

Azja, Afryka

285.

Falco vespertinus

Red-footed Falcon

Kobczyk

Europa, Azja, Afryka

286.

Falco amurensis

Amur Red-footed Falcon

Kobczyk amurski

Azja

287.

Falco eleonorae

Eleanoras Falcon

Sokół skalny

Europa, Afryka

288.

Falco concolor

Sooty Falcon

Sokół śniady

Afryka, Madagaskar, Mauritius

289.

Falco femoralis

Aplomado Falcon

Sokół rdzawobrewy

Ameryka Północna, Trinidad

290.

Falco columbarius

Merlin

Drzemlik

Europa, Azja, Ameryka Północna

291.

Falco rufigularis

Bat Falcon

Sokół białogardły

Ameryka Południowa i środkowa

 

292.

Falco deiroleucus

Orange-breasted Falcon

Sokół rudogardły

Ameryka Południowa i środkowa

293.

Falco subbuteo

European Hobby

Kobuz

Europa, Azja, Afryka

294.

Falco cuvierii

African Hobby

Sokół afrykański

Afryka

295.

Falco severus

Oriental Hobby

Sokół rdzawobrzuchy

Azja, Sundas, Celebes, Filipiny

296.

Falco longipennis

Little Falcon

Sokół australijski

Australia, Tasmania

297.

Falco novaeseelandiae

New Zealand Falcon

Sokół nowozelandzki

Nowa Zelandia

298.

Falco berigora

Brown Falcon

Sokół brunatny

Australia, Tasmania, Nowa Gwinea

299.

Falco hypoleucos

Gray Falcon

Sokół siwy

Australia

300.

Falco subniger

Black Falcon

Sokół czarny

Australia

 

301.

Falco biarmicus

Lanner Falcon

Raróg górski

Europa, Afryka, Azja

302.

Falco jugger

Lagger Falcon

Raróg indyjski

Azja

303.

Falco cherrug

Saker Falcon

Raróg

Europa, Azja

304.

Falco rusticolus

Gyrfalcon

Białozór

Europa, Azja, Ameryka Północna, Grenlandia, Islandia

305.

Falco mexicanus

Prairie Falcon

Sokół preriowy

Ameryka Północna

306.

Falco peregrinus

Peregrine Falcon

Sokół wędrowny

Gatunek kosmopolityczny

307.

Falco pelegrinoides

Barbary Falcon

Sokół berberyjski

Afryka

308.

Falco fasciinucha

Taita Falcon

Sokół maskowy

Afryka







 

 

 

 

 

TABELA –PODGATUNKI PTAKÓW DRAPIEŻNYCH

 

Nr z listy gatunków

Nazwa polska

Nazwa łacińska

16.

Hakodziób

Chondrohierax uncinatus (gatunek)

 

Hakodziób amerykański

Chondrohierax uncinatus uncinatus

 

Hakodziób kubański

Chondrohierax uncinatus wilsonii

20.

Trzmielojad czubaty

Pernis ptilorhyncus (gatunek)

 

Trzmielojad czubaty

Pernis ptilorhyncus ptilorhyncus

 

Trzmielojad wielki

Pernis ptilorhyncus orientalis

 

Trzmielojad brunatny

Pernis ptilorhyncus palawanensis

 

Trzmielojad wielkodzioby

Pernis ptilorhyncus philippensis

 

Trzmielojad rdzawogrzbiety

Pernis ptilorhyncus ruficollis

 

Trzmielojad obrożny

Pernis ptilorhyncus torquatus

27.

Kaniuk (zwyczajny)

Elanus caeruleus (gatunek)

 

Kaniuk (zwyczajny)

Elanus caeruleus caeruleus

 

Kaniuk sundajski

Elanus caeruleus hypoleucus

38.

Kania ruda

Milvus milvus (gatunek)

 

Kania ruda

Milvus milvus milvus

 

Kania zielonoprzylądkowa

Milvus milvus fasciicauda

39.

Kania czarna

Milvus migrans (gatunek)

 

Kania czarna

Milvus migrans migrans

 

Kania egipska

Milvus migrans aegyptius

 

Kania syberyjska

Milvus migrans lineatus

58.

Sęp indyjski

Gyps indicus (gatunek)

 

Sęp indyjski

Gyps indicus indicus

 

Sęp długodzioby

Gyps indicus tenuirostris

74.

Wężojad czubaty

Spilornis cheela (gatunek)

 

Wężojad czubaty

Spilornis cheela cheela

 

Wężojad falisty

Spilornis cheela abbotti

 

Wężojad blady

Spilornis cheela asturinus

 

Wężojad mały

Spilornis cheela minimus

 

Wężojad krótkosterny

Spilornis cheela natunensis

 

Wężojad szarolicy

Spilornis cheela perplexus

 

Wężojad ciemny

Spilornis cheela sipora

84.

Błotniak wschodni

Circus spilonotus (gatunek)

 

Błotniak wschodni

Circus spilonotus spilonotus

 

Błotniak nowogwinejski

Circus spilonotus spilothorax

86.

Błotniak malgaski

Circus maillardi (gatunek)

 

Błotniak madagaskarski

Circus maillardi maillardi

 

Błotniak maskareński

Circus maillardi macrosceles

90.

Błotniak zbożowy

Circus cyaneus (gatunek)

 

Błotniak zbożowy

Circus cyaneus cyaneus

 

Błotniak amerykański

Circus cyaneus hudsonius

108.

Krogulec mały

Accipiter badius (gatunek)

 

Krogulec mały

Accipiter badius badius

 

Krogulec malutki

Accipiter badius polyzonoides

114.

Krogulec australijski

Accipiter novaehollandiae (gatunek)

 

Krogulec australijski

Accipiter novaehollandiae novaehollandiae

 

Krogulec rdzawobrzuchy

Accipiter novaehollandiae hiogaster

 

Krogulec melanezyjski

Accipiter novaehollandiae pulchellus

115.

Krogulec brunatny

Accipiter fasciatus (gatunek)

 

Krogulec brunatny

Accipiter fasciatus fasciatus

 

Krogulec sundajski

Accipiter fasciatus wallacii

146.

Krogulec dwubarwny

Accipiter bicolor (gatunek)

 

Krogulec dwubarwny

Accipiter bicolor bicolor

 

Krogulec brązowobrzuchy

Accipiter bicolor guttifer

150.

Jastrząb (zwyczajny)

Accipiter gentilis (gatunek)

 

Jastrząb (zwyczajny)

Accipiter gentilis gentilis

 

Jastrząb czerwonooki

Accipiter gentilis atricapillus

160.

Jastrzębiec

Geranospiza caerulescens (gatunek)

 

Jastrzębiec długonogi

Geranospiza caerulescens caerulescens

 

Jastrzębiec siwy

Geranospiza caerulescens gracilis

 

Jastrzębiec czarny

Geranospiza caerulescens nigra

172.

Czarnostrząb

Buteogallus anthracinus (gatunek)

 

Czarnostrząb

Buteogallus anthracinus anthracinus

 

Czarnostrząb brunatny

Buteogallus anthracinus gundlachii

181.

Myszołowik

Buteo nitidus (gatunek)

 

Myszołowik prążkowany

Buteo nitidus nitidus

 

Myszołowik ciemny

Buteo nitidus plagiata

192.

Myszołów rdzawogrzbiety

Buteo polyosoma (gatunek)

 

Myszołów rdzawogrzbiety

Buteo polyosoma polyosoma

 

Myszołów szarogrzbiety

Buteo polyosoma exsul

196.

Myszołów rdzawosterny

Buteo jamaicensis (gatunek)

 

Myszołów rdzawosterny

Buteo jamaicensis jamaicensis

 

Myszołów alaskański

Buteo jamaicensis harlani

198.

Myszołów (zwyczajny)

Buteo buteo (gatunek)

 

Myszołów (zwyczajny)

Buteo buteo buteo

 

Myszołów amurski

Buteo buteo japonicus

 

Myszołów kaukaski

Buteo buteo menetriesi

 

Myszołów wschodni

Buteo buteo vulpinus

216.

Orzeł sawannowy

Aquilla rapax (gatunek)

 

Orzeł sawannowy

Aquilla rapax rapax

 

Orzeł indyjski

Aquilla rapax vindhiana

217.

Orzeł stepowy

Aquilla nipalensis (gatunek)

 

Orzeł stepowy

Aquilla nipalensis nipalensis

 

Orzeł wschodni

Aquilla nipalensis orientalis

235.

Wojownik indyjski

Spizaetus cirrhatus (gatunek)

 

Wojownik indyjski

Spizaetus cirrhatus cirrhatus

 

Wojownik sundajski

Spizaetus cirrhatus floris

 

Wojownik malajski

Spizaetus cirrhatus limnaeetus

252.

Karakara czarnobrzucha

Polyborus plancus (gatunek)

 

Karakara czarnobrzucha

Polyborus plancus plancus

 

Karakara białorzytna

Polyborus plancus cheriway

 

Karakara meksykańska

Polyborus plancus lutosus

 
 

Piotr Adamiak

Licznik odwiedzin

Dziś25
Tydzień119
Miesiąc608
Od początku20755

www.puhua.net www.darongshu.cn www.fullwa.com www.poptunnel.com